Sprzęt rowerowy

6 gadżetów rowerowych dla Ciebie!

Są sprytne, przydatne i sprawiają, że Twój rower lepiej się prezentuje – oczywiście mowa o gadżetach. Obojętne czy korzystasz z roweru elektrycznego czy klasycznego na pewno miło byłoby go przyozdobić i zaopatrzyć w unowocześnienia.

Pierwszym gadżetem, który jest obecnie w modzie, zwłaszcza za granicą jest projektor. Wyświetla on zaprojektowane przez nas informacje na kole typu ‘’i love you’’, ‘’follow me’’ ‘’hello’’. Dodatkowo może pokazywać aktualną godzinę bądź prędkość, z którą się poruszamy. Pomimo tego, że może dezorientować innych kierowców czy przechodniów ten gadżet zdobył spore uznanie wśród miłośników jazdy.

Kolejną wprowadzoną innowacją jest ładowarka rowerowa. Podczas podróży pada Ci telefon? Nic prostszego, podłącz go za pomocą adaptera USB do silnika krokowego i gotowe! Ruchy tylnego koła zasilają Twoją komórkę. Już przygotowane ładowarki można kupić w sklepie, bądź zrobić samemu.

Kolejnym ciekawym gadżetem, który spodoba się głównie młodszym rowerzystom jest Contrail. Za jego pomocą możemy jeżdżąc nie tylko zaznaczać trasę, ale również tworzyć obrazki na asfalcie. Podczas jeżdżenia wytwarza kolorowy ślad, który ciągnie się za nami tak długo jak poruszamy się do przodu.

Dla tych, którzy stawiają bezpieczeństwo przede wszystko polecamy lusterka cyfrowe. Składa się z wyświetlacza i kamery, którą montujemy z tyłu siodełka. Pozwala nam to widzieć to co się dzieje z tyłu bez potrzeby odwracania głowy.

Dla wielbicieli długich wycieczek w nieznane wspaniałym prezentem będzie GPS (Global Positioning System) czyli system nawigacyjny. Najlepiej kupić te dedykowane specjalnie dla rowerzystów, ponieważ są odporne na warunki atmosferyczne i łatwiej jest je ustabilizować. Z takim urządzeniem nie ma szans na zabłądzenie, a jedynym limitem jest wytrzymałość naszych nóg.

Ostatnim z gadżetów jest czujnik ICEdot, który działa kompatybilnie z kaskiem i w razie wypadku powiadamia pogtowie ratunkowe. Jego cena wynosi około 500zł.

Categories: Sprzęt rowerowy

Tags: , , .

One thought on “6 gadżetów rowerowych dla Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>