We wrześniu po raz kolejny (bodaj 4?, trudno mi zliczyć) byłam w Krośnie. Dzisiaj wrzucę zdjęcia jedynie z pierwszego dnia mojego pobytu na absolutnie najbardziej magicznym, offowym festiwalu teatralnym jaki znam. Mowa o Nocnych Teatraliach Strachach. Festiwal, który robi Paweł Wrona wraz z grupą zapaleńców urzeka mnie z kilku powodów.

Radość spotkania

Podziwiam wolontariuszy. Co roku z wielkim oddaniem oraz nieskrywaną radością pracują przy tym wyjątkowym wydarzeniu. Pieką pyszne ciasta, które sprzedają w kawiarence zbierając na kolejną edycję. Parzą niezliczoną ilość filiżanek kawy i herbaty. Z uśmiechem odpowiadają na różne, czasami trudne pytania.

Wieloaspektowe spojrzenie na sztukę

Znajdziemy tutaj nie tylko wybitne spektakle teatralne z nurtu polskiego OFFu (więcej o nich napiszę w Teatraliach), ale i niezwykle dojrzałe wystawy sztuk wizualnych. Grafiki, fotografie – w tym roku szczególnie urzekły mnie dwie. O nich z pewnością napiszę w kolejnym wpisie. Niesamowite koncerty muzyki na rynku, czy efektowne fire show.

Piękno Krosna

Jadąc na pierwszą edycję festiwalu niewiele mogłam powiedzieć o samym mieście, do którego się wybrałam. Co roku poznaję je bardziej – moja fascynacja jest tym samym coraz większa. W tym roku odwiedziłam Centrum Dziedzictwa Szkła – zaskoczyło mnie swoją historią, sposobem tworzenia delikatnych, szklanych precjozów.

Niebawem napiszę więcej – a fanom sztuki teatralnej radzę rezerwować już teraz czas w kalendarzu. Nocne Teatralia Strachy odbywają się zawsze początkiem września!

PS. Niestety moja karta pamięci spłatała mi psikusa (a może to wirus?). W tym momencie umieszczam tylko zdjecia z pierwszego dnia pobytu w Krośnie.

PS. Ten blog to ważny dla mnie projekt. Długo dojrzewał, leżał odłogiem, a ja znowu pędziłam w bezsensie. Zrozumiałam ważną wartość – niebawem w moim „żyćku” zajdzie kilka zmian. Wrócę do podróży. Tego mi bardzo brakowało. Ostatnio znowu zatraciłam się w pracy. Trzeba zwolnić. Wolności – po to zakładałam własny biznes. By pracować tam, gdzie zechcę – nie ważne czy to jakieś miasto w Polsce, czy plaża w Grecji albo na Malediwach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>